kimi zarobkami.
Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym są wciąż bardzo popularne w Polsce. Trzeba mieć bardzo dużo punktów, aby się na nie dostać. Warto jednak próbować. Wybierając ten zawód należy pamiętać, że stomatolog musi ciągle się dokształcać. Jeździć na szkolenia i poznawać nowe techniki i metody leczenia. Dentysta powinien mieć także wysokie zdolności manualne. Studia na tym kierunku trwają pięć lat. Ważna na nich jest nie tylko nauka teorii, ale także praktycznych umiejętności. Po ukończeniu studiów można założyć swój gabinet dentystyczny. Ważne jest, aby dentysta miał oprócz umiejętności i wiedzy, również wysokie kompetencje społeczne. Nawiązywanie pozytywnej relacji z klientami jest bardzo ważne i owocuje pozytywnymi opiniami. Właściciel gabinetu, dbając o jego renomę, zapewni sobie stałych klientów i nigdy nie będzie musiał martwić się brakiem pracy i zarobku.
Stomatolog
Stomatologia to dziedzina medycyny, która laikowi wydaje się bardzo nieciekawa. Grzebanie w cudzych zębach nie należy przecież do przyjemności ! Jednak zapytana przeze mnie moja dentystka o to, co ją pchnęło do tego, by zająć się właśnie tą dziedziną — odpowiedziała, że takie właśnie było jej marzenie. Całe szczęście, że są jeszcze na świecie tacy ludzie, których marzeniami są leczenia innych. Dentysta zadba o nasze uzębienie, by na samym początku nie dostało się do organizmu niepotrzebne zanieczyszczenie. Również zdrowe i całe zęby dokładnie rozdrobnią pokarm, który przełkniemy. Żołądek będzie wtedy mieć już ułatwione zadanie i może skupić się tylko na trawieniu. Nasze samopoczucie będzie odpowiednie, gdyż unikniemy niepotrzebnych wzdęć.
Gabinet dentystyczny to dla niektórych sala tortur. Nadmiernie rozwinięta wyobraźnia nie pomaga w takim przypadku. Należy skupić się raczej na tym, co dobrego wyniknie z wizyty u dentysty. Nowoczesny sprzęt i wybitnie rozwinięta sfera higieny, nie da nam zbytnio boleśnie odczuć tych wizyt. Jedynie co może nas zaboleć, to wysokość rachunku. Jednak nie można oszczędzać na zdrowiu, bo to oszczędność pozorna.
Dentysta - prywatnie czy publicznie
Do stomatologa chodzić trzeba - o tym wie każdy, bo tak uczyły nas nasze mamy i to powtarzano nam w szkole. Jednak kiedy jesteśmy dorośli i okazuje się, że za stomatologa trzeba płacić, zaczyna pojawiać się pewien problem. Dentysta może być bardzo kosztowny, szczególnie jeśli chodzi o takiego z wieloma latami doświadczenia i dobrą renomą. Czy warto jednak przepłacać i chodzić prywatnie, czy może gabinet dentystyczny w publicznym szpitalu będzie taki sam jak ten w drogiej klinice? Cóż, to wszystko zależy od stomatologa, który tam pracuje. Są lepsi specjaliści i gorsi. Warto popytać znajomych i rodzinę, albo samemu pójść przetestować usługi jakie wykonuje dany dentysta. Bardzo często okazuje się, że ten, do którego można iść publicznie jest bardzo dobry i ma sensu płacić za wizyty prywatne. Jednak jest też duży minus takiego rozwiązania. Na wizytę u takiego stomatologa bardzo często trzeba bardzo długo czekać. Jednak da się to obejść, bo wystarczy umówić się na kolejny termin od razu. Wtedy umawiamy się na przykład na za pół roku i mamy ten problem z głowy. To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.