ać wykonany przegląd dentystyczny razem z ewentualnymi zdjęciami rtg, dzięki którym będzie można jeszcze lepiej ocenić stan zepsutego zęba. Następnie wykonywane jest borowanie zęba, które ma służyć jego oczyszczeniu oraz stopniowemu przedostawaniu się do korzenia zębowego, a stamtąd do całego kanału. Po jego otwarciu będzie można zastosować środek leczniczy, który zatruje korzeń nerwowy i będzie oddziaływał na zęba przez tydzień. Po upływie tego czasu dentysta przeprowadzi kolejne borowanie i założy wypełnienie stałe.
Ekstrakcje zębów wykonywane są zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. W przypadku tej drugiej grupy pacjentów wyrwanie zęba może stać się konieczne wówczas, gdy został on zaatakowany przez głęboką próchnicę. Poza tym u części pacjentów zęby wyrywane są po różnych wypadkach, w efekcie których również jeden z zębów uległ złamaniu lub zruszeniu. Najczęściej możliwe jest przeprowadzenie u osoby dorosłej szybkiej ekstrakcji zęba pod znieczuleniem lub bez znieczulenia. Taka procedura trwa zwykle jedynie kilka minut. Jednak czasami istnieje potrzeba przeprowadzenia ekstrakcji zęba przez chirurga, który przy użyciu dodatkowych narzędzi będzie mógł w pełni usunąć z dziąsła korzeń zębowy lub pozostałości po samym zębie.
Mały gabinet dentystyczny
Niektóre osoby bardzo lubią korzystać z małych gabinetów dentystycznych. Dzieje się tak dlatego, że mogą dobrze poznać swojego dentystę i korzystać z różnych rabatów przez niego przygotowanych dla stałych pacjentów. Poza tym w małych gabinetach dentystycznych wykonywane są praktycznie wszystkie podstawowe zabiegi dentystyczne, a wyposażenie małego gabinetu dentystycznego zwykle nie odbiega od wyposażenia dużego gabinetu. Dobry stomatolog, nawet jeżeli pracuje w małym gabinecie, potrafi doskonale wykorzystywać wszystkie dostępne środki lecznicze. Fakt posiadania stałych pacjentów pozwala mu na sprawowanie nad nimi naprawdę fachowej opieki i reagowanie na wszystkie zgłaszane przez nich problemy.
Dentyści zajmują się wykonywaniem badań stomatologicznych. Niektóre z takich badań przeprowadzane są bezpłatnie. Dzieje się tak wówczas, gdy osoba zgłaszająca się na wykonanie tego typu badań posiada ubezpieczenie i wyraża chęć skorzystania z bezpłatnych badań. W przeciwnym razie będzie musiała ponieść wszystkie koszty związane z przeprowadzaniem badań stomatologicznych. Będą one uzależnione od tego, jakiego rodzaju badania mają zostać przeprowadzone oraz od tego, jakie sprzęty będą używane podczas ich wykonywania. Wszystkie one posiadają kilka etapów. Najpierw przeprowadzany jest zwykły przegląd dentystyczny pozwalający na ustalenie stanu uzębienia i opracowanie planu leczenia. Następnie przystępuje się do właściwego leczenia.
Implantologia stomatologiczna
Implantologia - nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu, ich interakcjach, budowie, właściwościach i warunkach niezbędnych do "przyjęcia się" wszczepu oraz przyczynach ich ewentualnego odrzucenia.
Implantoprotetyka stomatologiczna - odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia1. Do tej pory nie udało się jednak stworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć funkcjonalność własnych zębów. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Atrakcyjna jest relacja ceny leczenia do uzyskanych korzyści i alternatywnych możliwości.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implantologia