Oto 5 Powodów Dla Których Powinieneś Pomyśleć O Tym Jak Mieć piękne zęby - Stomatologia

Implantologia Gliwice

Powstawanie próchnicy zębów

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyty u dentysty jest próchnica zębów. Stomatologia zachowawcza z endodoncją zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem ubytków powstałych na skutek próchnicy. Jednym ze sposobów chronienia się przed próch

Oto 5 Powodów Dla Których Powinieneś Pomyśleć O Tym Jak Mieć piękne zęby - Stomatologia Implantologia Gliwice
nicą jest wiedza, w jaki sposób ona powstaje i jakie niezbędne czynniki muszą wystąpić, żeby próchnica mogła się rozwinąć. Próchnica zębów jest bakteryjną chorobą zakaźną, która atakuje tkanki twarde zęba i objawia się demineralizacją substancji nieorganicznych. Żeby próchnica zębów mogła wystąpić, konieczne są cztery czynniki, takie jak bakterie, cukry, podatność zębów oraz czas. Każdy z tych czynników jest konieczny, żeby próchnica zębów mogła wystąpić. W zależności od stadium rozwoju próchnicy dentysta stosuje odpowiednią metodę leczenia. Podatność zębów na próchnicę może być różna u niektórych osób, dlatego też tak ważne jest chodzenie do dentysty na wizyty kontrolne. Próchnica zębów jest najłatwiejsza do wyleczenia we wczesnym stadium, ponieważ wystarczy wtedy oczyścić ząb i wypełnić ubytki specjalnym materiałem. Bardziej zaawansowaną formą leczenia próchnicy jest leczenie kanałowe zęba.


Z czego wykonane są licówki

Licówki stomatologiczne są specjalnym rodzajem uzupełnienia protetycznego, które jest wykonane z cienkiej płytki ceramicznej lub porcelanowej. Licówki zakłada się na przednią część zęba, głównie w celach estetycznych. Najczęściej oferowanymi przez gabinet stomatologiczny licówkami są te wykonane z porcelany. Zakładanie licówek można zaliczyć do stomatologii estetycznej, ponieważ ich głównym celem jest poprawianie estetyki zębów. Licówki mogą być jednak używane również w celu ochrony zębów przed uszkodzeniami. Zakładanie licówek należy do takiego działu stomatologii, jakim jest protetyka. Zdecydowanie się na założenie licówek nie jest tanim rozwiązaniem, ale tym co przemawia na korzyść licówek jest ich trwałość oraz znacząca poprawa estetyki uzębienia w mało inwazyjny sposób. Licówki, które są cienkimi płytkami, są trwale mocowane do powierzchni zęba maskując tym samym różne niedoskonałości oraz niewielkie ubytki powstałe na skutek mechanicznych urazów. Licówki są jednym z bezpieczniejszych i trwalszych sposobów na poprawę estetyki zębów.


Ekstrakcja zęba

Ekstrakcja zęba to innymi słowy jego usunięcie, które następuje przy niemożności wyleczenia zęba zabiegami z zakresu stomatologii zachowawczej. Zabieg usunięcia zęba jest zaliczany do stomatologii chirurgicznej. Stomatologia chirurgiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, więc usunięcie zęba jest jednym z zabiegów wykonywanych w ramach tej specjalizacji. Zabieg ekstrakcji zęba musi być przeprowadzony w całkowicie sterylnych warunkach, żeby zapobiec wdaniu się w ranę infekcji. Usunięcie zęba jest zabiegiem wykonywanym w dwóch sytuacjach, a mianowicie wtedy, gdy ząb nie nadaje się do leczenia zachowawczego oraz wtedy, gdy ząb mógłby zniwelować leczenie ortodontyczne. Najczęściej usuwanymi chirurgicznie zębami są ósemki, czyli tak zwane zęby mądrości, ponieważ często posiadają zbyt mało miejsca, żeby właściwie wyrosnąć. Dentysta zajmujący się ekstrakcją zęba wykonuje zabieg pod znieczuleniem i w sposób jak najszybszy i jak najbardziej precyzyjny, żeby oszczędzić pacjentowi bólu oraz różnych powikłań.


Jakie kwalifikacje zawodowe posiada stomatolog

Lekarz dentysta, jak każdy inny lekarz pracujący w zawodzie, musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, które umożliwiają dentyście wykonywanie szeregu zabiegów stomatologicznych. Zostanie lekarzem dentystą nie jest takie proste, ponieważ wymaga wielu lat nauki i zdobywania umiejętności praktycznych. Lekarz dentysta, żeby założyć własny gabinet stomatologiczny, musi poświęcić wiele lat na naukę wszelkich koniecznych umiejętności. Żeby zostać dentystą, należy najpierw ukończyć odpowiednie studia na kierunku lekarsko-dentystycznym. Pełne prawo, żeby wykonywać zawód dentysty, otrzymuje się po zdaniu specjalnego egzaminu zwanego Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym. Podczas trwania studiów można wybrać spośród różnych specjalizacji dentystycznych. Po ukończeniu studiów oraz zdaniu egzaminu końcowego, lekarz dentysta może zacząć pracę w zawodzie w prywatnym gabinecie stomatologicznym lub w innych placówkach. Dentysta może stale podnosić swoje kwalifikacje poprzez uczęszczanie na różne kursy lub ukończenie kilku innych specjalizacji.



© 2019 http://stomatologia.wypowiedzenieoc.com.pl/